Fatih Mert’e Destek Geldi

Fatih Mert

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, koronavirüs salgını sebebiyle olağanüstü bir durum yaşandığını sık sık ifade etmeye devam ediyor.

 

Tüm dünyada spor faaliyetlerini durma noktasına getiren yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, Türkiye’de de 19 Mart gününden itibaren ligler süresiz ertelenmişti.

 

Fatih Mert de, Süper Lig’de bu sezon için olağanüstü bir durumun yaşandığını belirtmişti. Ve küme düşmenin de bu sezon için kaldırılması fikrini talebe sunmuştu.

 

Sarı lacivertli yönetici, bu fikre 6-7 başkanın da sıcak baktığına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bu anlamda destek gördüğünün altını çizdi. Çok sayıda ülkede bu sezon için küme düşme durumunun olmayacağını ifade etti.

 

Tarihler Net Olarak Açıklanmalı

 

Türkiye’de de birçok başkanın bu fikri desteklediğini belirten Fatih Mert, en az 6-7 kulüp başkanının sıcak baktığını söyledi.

 

Öte yandan Arjantin ve Meksika gibi ülkelerde de küme düşme durumunun kalktığını söyleyerek, Hollanda’nın ise ligi iptal ederek küme düşmeyi kaldırdığını ekledi.

 

Liglerin 12 Haziran’da tekrar başlamasını beklediklerini de söyleyerek, tarihin net olarak hızlı bir şekilde söylenmesi gerektiğinin altını çizdi. Fakat kulüp olarak ise hala tereddütlerinin bulunduğuna da özellikle dikkat çekti.