Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı’ndan Süper Lig Açıklaması

Süper Lig

Süper Lig takımlarından olan Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Hazırlık sürecinin sonrasında ligin tamamlanmasından yana olduklarını ifade etti.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Maçların ne zaman başlayacağına ilişkin ise henüz net bir bilgi gündemde değil. Konuya ilişkin açıklama ise Süper Lig takımı Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi’den geldi. Hazırlık sürecinin sonrasında ligin tamamlanmasından yana olunduğunu da açıklamasında belirtti.

Söz konusu dönemde, futbolcuların teknik heyet ile uyum içerisinde çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Kulüp Başkanı, evde imkanı olmayan sporculara da değindi. Bu dönemde tesislerde bireysel ve tedbirli çalışmaların yapıldığına da dikkat çeken Büyükekşi, evi müsait olanların idmanlarını evlerinde yaptıklarını belirtti.

Öte yandan kulübün performans antrenörünün de gün aşırı oyuncularla video konferans yaptığını söyleyen Gaziantep FK Başkanı diyalog ile süreci yönettiklerini de ekledi.

5 Mayıs’ta Toplanmak Adına Hazırlanılıyor

Lig için 1 aylık hazırlanma sürecinin olduğuna da dikkat çekerek, liglerin tamamlanmasından yana olduklarına dikkat çekti. Ayrıca liglerin Haziran başında da başlayabileceği görüşünde olduklarını söyledi. Bu sebeple de 5 Mayıs gününde takımı toplayacak şekilde hazırlık yaptıklarını vurguladı.

Oyuncuların bu dönemde de taktik ve antrenman için zaman kazanabileceklerinin de altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir