MKE Ankaragücü 4 Mayıs’ta Antrenmanlara Başlıyor

MKE Ankaragücü

Tüm dünyada spor faaliyetlerinin durmasına neden olan koronavirüs pandemisi, Türkiye’de de liglerin ertelenmesine neden olmuştu. Bu dönemde tedbir gereği antrenmanlarını toplu yapmayan kulüpler de, bireysel çalışmalarına evlerinde devam ettiler.

Ligin en kritik zamanlarında ve play-off maçlarına az bir zaman kala tüm spor müsabakalarının süresiz olarak askıya alınması endişeye neden olmuştu. Uzun bir süredir çalışmalarına evlerinde devam eden sporcular ise, artık sahayı özlemiş ve futbola dönmek istiyorlardı.

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü Kulübü de bu dönemde sporcularına antrenörler tarafından hazırlanan programları veriyordu. Bu programlara göre çalışan futbolcular, formlarını bu şekilde korumanın peşine düşmüşlerdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun maçların başlangıcına ilişkin 12 Haziran haftasının düşünüldüğünü açıklaması üzerine ise kulüpler harekete geçti. MKE Ankaragücü de takım antrenmanları için 4 Mayıs tarihini belirlemeye karar verdi.

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay, futbol şube sorumlusu, sportif direktörü ve sağlık ekibi Beştepe Tesisleri’nde toplandı. Alınan karar neticesinde başkent ekibinin antrenmanlarına 4 Mayıs günü başlayacakları belirlendi.

Sadece Saha Kullanılacak

Öte yandan gerçekleşecek idmanlarda, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmış olan virüs tedbirlerinin de en üst düzeyde uyulması için karar kılındı. Bu süreçte kullanılan alanların dezenfekte edilmesi de yine alınacak önlemler arasındaki yerini alacak.

Çalışmalara başlanacak ilk hafta da antrenman sahası haricinde tesislerin kullanılmamasına karar verildiği belirtildi.