MKE Ankaragücü Kulübü’nde Pozitif Vaka Endişesi

MKE Ankaragücü

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü’nden kötü haber geldi. Sarı lacivertli takımda bir kulüp çalışanının Kovid-19 testinin pozitif olduğu öğrenildi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerine de ciddi boyutta aksaklık olarak geri döndü. Türkiye’de futbol ligleri uzun süre askıya alınırken, basketbol ve voleybol ligleri için ise beyaz sezon kararı alınmıştı.

Yeni sezon sürecinin yaklaştığı günlerde ise, Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü’nden kötü haber geldi.

Süper Lig’in 2020-2021 sezonunun başlamasına neredeyse günler kala, hazırlıkların tempolu bir şekilde devam ettiği süreçte, başkent temsilcisi kulüpte bir kulüp çalışanının Kovid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Kulüpten Açıklama

Konuya ilişkin açıklama ise MKE Ankaragücü Kulübü’nden geldi. MKE Ankaragücü Kulübü tarafından yapılan açıklamada, Beştepe Tesisleri’nde koronavirüs testi yaptırıldığı belirtildi.

Yapılan test sonuçlarına göre ise kulüp çalışanlarından bir kişide pozitif vakaya rastlandığı duyuruldu.

Çalışanın temasta bulunduğu personellerin karantina sürecinin hemen başlamış olduğu ifade edilirken, personellere geçmiş olsun dileklerinde de bulunuldu.

MKE Ankaragücü Kulübü’nün yayınlamış olduğu bu haberin ardından, Süper Lig’in başlamasına az bir zaman kala endişeli sürece de girilmiş oldu.

Hazırlıkların sıkı bir çalışma temposu ile devam ettiği süreçte, Ankara temsilcisi kulüp 11 Eylül günü başlayacak maçların hazırlıklarını sürdürüyor.

Güncel Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir