MKE Ankaragücü Süper Lig’de Oynamaya Devam Edecek

MKE Ankaragücü

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından alınan son karara göre liglerde düşme kaldırıldı. Bu sebeple Süper Lig’den ilk düşen kulüp MKE Ankaragücü de gelecek sezonda mücadelesine kaldığı yerden devam etmiş olacak. Öte yandan potada tutunmayı başaramayan Yeni Malatyaspor ile Hes Kablo Kayserispor da ligde yer alacak diğer kulüpler arasında olacak.

Süper Lig’de küme düşme durumunun bu sezon için kaldırılması, MKE Ankaragücü Kulübü’nü son derece mutlu eden bir karar aldı. Ayrıca potada tutunmayı başaramayan Yeni Malatyaspor ile Hes Kablo Kayserispor da bu kararla yeni sezonda Süper Lig mücadelesine kaldığı yerden devam edecek.

Bu sezon koronavirüs salgını sebebiyle, istenen performansı gösteremeyen kulüplerin başında başkent temsilcisi geliyordu. Ligden ilk düşen kulüp olarak da belirlenen MKE Ankaragücü, ligdeki mücadelesine ise kaldığı yerden devam etmiş olacak.

Yabancı Kuralı 1 Yıl Ertelendi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Lig, 2. Lig ve TFF 3. Lig’de küme düşmenin kaldırıldığını da resmen duyurmuş oldu. Öte yandan yabancı kuralının da 1 yıl ertelendiği ifade edildi.

Ligden ilk düşen MKE Ankaragücü Kulübü de böylelikle gelecek sezonda da Süper Lig’de mücadele verenlerden biri olacak.

Güncel Yazılar