MKE Ankaragücü Kulübü’nden Hafıza Çalıştıran Etkinlikler

MKE Ankaragücü

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle, tüm dünyada spor dünyası da olumsuz etkilenmeye devam ediyor. On binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olan salgın, bu süreçte tüm liglerin de süresiz bir şekilde askıya alınmasına neden oldu. Öte yandan kulüpler ise tedbir gereği antrenmanlarını takım halinde yapmıyorlar.

Takımların antrenörleri tarafından hazırlanan programlar ile, sporcular idman süreçlerini kendi evlerinde geçiriyorlar. Bu şekilde formunu korumaya çalışan oyuncular, görüntülerini de sık sık durumu merak eden taraftarlar ile paylaşılıyor.

Spor kulüplerinin ise bu süreçte özellikle sosyal medya paylaşım sitelerini yoğun bir şekilde kullandıkları bir süreç söz konusu. Futbolu çok fazla özleyen taraftarlar bu dönemde ise takımlarının sosyal medya hesapları üzerinden yapmış olduğu açıklamaları takip ediyorlar.

Spor kulüpleri ise hem takıma ilişkin bilgileri bu şekilde vermekte hem de bir şekilde moral depolamak adına çeşitli etkinlikler hazırlıyorlar.

Lukasik’in Pozisyonunda Top Nerede

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü de bu süreçte sosyal medya üzerinden çeşitli etkinlikler düzenliyor. Sarı lacivertli ekip taraftarın hafızasını zorlamak adına da bir etkinlik paylaşarak, Lukasik’in pozisyonunda topun kaç numarada olduğunu taraftarına sordu.

MKE Ankaragücü Kulübü tarafından yapılan bu etkinlikte, top etkinliğinin cevabının da 1 numara olduğu kısa bir süre sonrasında verildi. Paylaşımda ayrıca #EvdeKal etiketi de kullanıldı.