MKE Ankaragücü’nden Evde Sağlıklı Kal Çağrısı Geldi

MKE Ankaragücü

Yeni tip koronavirüs salgını, tüm dünyayı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Öte yandan durumdan spor kulüpleri de etkileniyor. Liglerin süresiz olarak askıya alındığı dönemde, oyuncular antrenmanlarını da tedbir gereği toplu gerçekleştiremiyor. Toplu antrenmanlar olmaması sebebiyle de sporcular, kendileri için hazırlanan programlara bireysel olarak ayak uyduruyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle maçların yapılamaması ve liglerin süresiz olarak askıya alınması, spor kulüplerini de etkiledi. Salgın tedbiri gereği sporcular ise antrenmanlarını takım halinde gerçekleştiremiyorlar. Bunun yerine antrenörler tarafından hazırlanan programlar, evlerde bireysel olarak gerçekleştiriliyor.

Spor kulüpleri ise bu süreçte taraftarını bilgilendirmek amaçlı sporcularının bireysel antrenman videolarını sosyal medya aracılığıyla paylaşıyorlar.

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü de, bu süreçte sosyal medya paylaşım sitelerini aktif olarak kullanan kulüplerin başında geliyor. Sık sık sporcularının durumlarına ilişkin bilgi veren sarı lacivertli kulüp, videolar da paylaşıyor.

Dever Orgill Evden Çalışıyor

Son paylaşılan video ise, takımın başarılı futbolcularından biri olan Dever Orgill oldu. Sporcunun çalışmalarını evde sürdürdüğünü belirten ve videosunu taraftar ile paylaşan kulüp çağrıda da bulundu.

MKE Ankaragücü resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, Dever Orgill’in evinde çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Öte yandan taraftara da bu süreçte evlerde spor yaparak, sağlıklı kalınabileceği mesajı verildi.