MKE Ankaragücü Oyuncularından Ev Süreci Değerlendirmesi

MKE Ankaragücü

Yeni tip koronavirüs salgını spor kulüplerine ve oyuncularına da olumsuz etkilerini yansıtmaya devam ediyor. Sporcular, takım olarak antrenmanlarını gerçekleştiremiyorlar. Bu süreci ise antrenörlerin vermiş olduğu programlarla evde geçiriyorlar.

Bireysel olarak evlerinde antrenman yapan ve formlarını korumaya çalışan sporcular her kulüpte yer alıyor. Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü ekibi de bu süreçte evde çalışmalarını gerçekleştiriyor. Sarı lacivertli takımdaki iki deneyimli isimden de sürece ilişkin açıklama geldi.

 

MKE Ankaragücü ekibinde forma giyen Korcan Çelikay ve Alihan Kubalas, evde geçirdikleri dönemi anlattılar.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle herkesin evde olduğu süreci kendi açılarından değerlendiren iki isim, durumlarını da bildirdi.

Belirsizlik Çok Zor

Başkent ekibinde kale bekçisi olan Korcan, evde nereye kadar hazırlanabileceklerini bilmediğini ifade ederek, belirsizlikten şikayet etti. Bir an önce bir şeylerin belli olmasını istediğini ve kendinin yanı sıra fiziğini de buna göre hazırlamak istediklerini ekledi.

Kendilerine net bir zaman verildiğinde, o sürece Ankaragücü olarak en iyi şekilde hazırlanacaklarını ve mücadelelerini vereceklerini de ayrıca vurguladı. Evde kuvveti ve formu korumaya yönelik çalışmalar yapıldığını da söyledi. Stoper mevki oyuncusu Kubalas da, yüz yılda bir yaşanan salgın durumunda herkesin kendini koruması gerektiğine dikkat çekti.