MKE Ankaragücü’nden Nostaljik Soru

MKE Ankaragücü

19 Mart günü tüm ligler salgın sebebiyle süresiz olarak askıya alındı. Bu kararın ardından ise maçların ne yapılacağına ilişkin net bir açıklama yapılmadı.

Türkiye Futbol Federasyonu ise beklenen açıklamayı geçtiğimiz günlerde belirsizlik içerisinde yaptı. Maçların en erken ve en iyi ihtimalle Haziran ayı başlangıcında başlayacağını söyledi. Bu açıklamanın ardından ise spor kulüpleri, net bir tarih beklediklerini ifade etti.

Takımlar ise bu süreçte her duruma hazırlıklı olmaya çaba sarf etmeye devam ediyorlar. Antrenörlerin verdiği programları evlerinde bireysel olarak gerçekleştiren sporcular, formlarını bu şekilde korumaya çalışıyorlar. Fakat bu süreçte liglerin durumuna ilişkin belirsizlik silsilesi de devam ediyor.

Tüm dünyada ekonomik krizin ciddi bir seviyede yaşandığı ve üretimin durduğu da aşikar. Bu durumun yanı sıra sporun da durma noktasına gelmesi taraftarı üzdü. Spor kulüpleri ise söz konusu süreci taraftarına moral depolamak adına değerlendirmeye çalışıyor.

1972-1973 Sezon Kadrosu

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü, bu dönemde sosyal medya paylaşım sitelerine yöneliyor. Sık sık çeşitli sorularla sarı lacivertli taraftarını da harekete geçirmiş oluyor.

MKE Ankaragücü resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşılan gönderide ise taraftara yeni bir soru soruldu. Nostaljinin son derece önem kazandığı günlerde sarı lacivertli kulüp, çok eskilere gitti. Futbol takımının 1972-1973 sezonun kadrosundan kimlerin hatırlandığını sordu.