MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay’dan Açıklama

Mustafa Reşit Akçay

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü ekibinin Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, yeni tip koronavirüs salgını sürecine ilişkin açıklama yaptı.

Salgın hastalık sebebiyle süresiz olarak askıya alınan liglere ilişkin konuşan teknik adam, bu süreçte insan psikolojisinin de önemine değindi. Virüsün ligdeki heyecanı almış olduğunu söyleyen Mustafa Reşit Akçay, insan psikolojisinin kendisini korumaya olan reflekslerini de asla unutmayacağını ekledi.

Öte yandan inancı olan bir ülkede camiye gitmenin durumunun değişmesine dahi etki eden virüsün, aşının bulunmasından sonra dahi insanların 2-3 sene boyunca son derece temkinli olacaklarının altını çizdi.

Salgın hastalık sebebiyle liglerin ertelenmesi durumunda ise MKE Ankaragücü Kulübü’nün fikstürünün çok zor olduğunu fakat umudun da yüksek olduğunu söyledi.

Ankaragücü Gücünü Yine Gösterecek

Öte yandan sarı lacivertli takımın başarılı Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, kendilerinden alt sırada yer alan 9 takımın da başkent ekibini olumlu etkilemiş olduğunu belirtti.

Hiçbir durumda umutsuzluğa da düşmediklerini ekleyen Akçay, Ankaragücü’nün gücünü göstermeye devam edeceklerini ifade etti. Futbolda fiziksel yeterliliğin yanı sıra psikolojinin de düşünülmesi gerektiğini de vurgu yaparak, temaslı bir oyun oynadıklarını da söyledi. Terin, temasın, tükürüğün birbirine temas ettiği bir oyun olması sebebiyle, oyuncuların da daha tedirgin olacağına dikkat çekti.