MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği Kupa Maçı Ertelendi

MKE Ankaragücü

Süper Lig’de yeni sezonun başlamasına sayılı günler kala, maç planlarında değişimler yaşanıyor. Edinilen bilgilere göre MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği arasında oynanacak maç ise, Eryaman Stadı’ndaki zemin riski sebebiyle ertelendi.

Süper Lig’de 2020-2021 sezonuna hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 11 Eylül’de başlaması planlanan lig mücadeleleri öncesinde, TSYD Ankara Şubesi Başkent Kupası maçı ise ertelendi.

Edinilen bilgilere göre MKE Ankaragücü ve Gençlerbirliği ekipleri arasında oynanması planlanan TSYD Ankara Şubesi Başkent Kupası maçı, stat sebebiyle ertelendi.

Eryaman Stadı’nda oynanacak kupa maçının ertelenmesinin nedeni ise stadın zemin riski olduğu bilgisi edinildi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği Ankara Şubesi tarafından organize edilmekte olan TSYD Ankara Şubesi Başkent Kupası maçının ertelenmesine ilişkin ise açıklama geldi.

Uygun Tarihte Oynanacak

Açıklamayı yapan TSYD Ankara Şubesi oldu. Kupa maçının, Eryaman Stadı’nın iki takım tarafından da kullanılacak olması, maç yoğunluğunun dikkate alınması ve sezon öncesi bakımının devam ettiği bilgisini paylaştı. Ve MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği ekipleri arasında oynanacak olan maçın ortak karar neticesinde ertelendiği bilgisi paylaşıldı.

Öte yandan, geleneksel bir hal alan turnuvanın, adına yakışır bir şekilde maç yoğunluğu ve stat durumu dikkate alınarak en uygun zamanda yapılacağı ifade edildi.

Güncel Yazılar