MKE Ankaragücü’nden Anlamlı 19 Mayıs Paylaşımı

MKE Ankaragücü

Süper Lig’de mücadele eden başkent temsilcisi MKE Ankaragücü Kulübü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle kutlama mesajı yayınladı. Mesajında gençlere seslenen sarı lacivertli kulüp, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de sözünü paylaştı. Bayram sevincini Atatürk’ün “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız” sözü ile destekleyen Ankara ekibi, kısa süre içerisinden de binlerce beğeni aldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gibi, 19 Mayıs Atatürk’ü  Anma, Gençlik ve Spor Bayramı da evlerde büyük bir coşkuyla kutlandı. Saatler 19:19’u gösterdiğinde balkonlara çıkarak İstiklal Marşı okundu. Bu özel günde, spor kulüpleri de sosyal medya paylaşımları ile destek vermeyi ihmal etmedi.

Gençlere Seslenildi

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü de, bayrama özel olarak yayınladığı mesajla büyük bir beğeni topladı. Bayram kutlamasında Atatürk’e ait sözü paylaşan sarı lacivertli kulüp, mesajla gençlere de seslendi.

Paylaşımında, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız” sözü kullanıldı. Ayrıca kutlama dilekleri eklendi.

Güncel Yazılar