Mustafa Reşit Akçay Faty İle İlgili Açıklama Yaptı

Mustafa Reşit Akçay

MKE Ankaragücü Futbol A Takım Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, testi pozitif çıkan oyuncusu Ricardo Faty’nin durumuna ilişkin konuştu.

Liglerin başlamasına ilişkin alınan karar sürecinde Kovid-19 testine tabi tutulan MKE Ankaragücü Kulübü’nde bir oyuncuda Kovid-19 testi pozitif çıkmıştı. Tüm spor camiasını üzen bu haberin ardından ise takımın tecrübeli Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı lacivertli sporcunun sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirten teknik adam, herhangi bir belirtisinin de olmadığına dikkat çekti. Tedavisinin sürdüğünü ve Faty’nin de hayalet taşıyıcılar arasında yer aldığına da dikkat çekti. Tedavisinin tamamlanmasının ardından da sağlıkla ilgili sorununun tamamen ortadan kalktığı dönemde takıma tekrar katılacağının da altını çizdi.

Uçuşlar Riskli Olacak

Takımının durumuna ilişkin de konuşan teknik adam, oyuncularının psikolojilerinin de hiç iyi olmadığına dikkat çekti. Hem kulüp disiplini hem de saha içi disiplini bakımında da bu dönemde karşı karşıya geldiği anların olduğunu ekledi.

Sorunların şu an hoşgörü ve karşılıklı iletişimle çözüldüğünü belirten çalıştırıcı, gelecek dönemde cezai yaptırımların tercih edilebilme olasılığına da değindi.

Ayrıca liglerin deplasmanlı olarak başlatılmasının planlamasına dair de konuşan Akçay, uçuşların başlamış olmasının da risk oluşturacağını vurguladı. Ve bu dönemde mecburen de otobüsleri ile gideceklerini ekledi.

Güncel Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir