Mustafa Reşit Akçay’dan Deplasman Kararı Değerlendirmesi

Mustafa Reşit Akçay

Koronavirüs salgını sonrasında liglerin tekrar başlamasına Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karar verildiği açıklandı. Konuya ilişkin açıklama yapan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, deplasman maçlarına otobüsle gidileceğini vurguladı. Bu süreçte uçak kullanmanın ekstradan bir tehlikeye yol açacağının da altını çizdi.

Teknik Direktör, ayrıca konaklama sırasında alınması gereken tedbirlerin daha önemli olduğunun da altını çizdi. Ayrıca seyahatte otobüsü kullanmanın ve yorgunluğun da telafisi bulunduğuna dikkat çekti. Gidilen yerde kimin denetleme yapacağına ilişkin ise soru işaretlerinin bulunduğunu vurguladı.

Mustafa Reşit Akçay, otelde çalışanlarla da temas edileceğini ifade ederek, birilerinin bir şekilde onlara hizmet vereceğini ekledi.

Vakalar Artacak

Ligler başladıktan sonra takımlarda ise tekrar pozitif vaka görülebileceğini hatırlatan teknik adam, bunun çok yüksek olabileceğini de söyledi. Bunun sebebinin ise 1.5 aylık bir süre olması şeklinde açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayımlanan ‘Futbola Geri Dönüş Öneri Protokolü’nü de değerlendiren çalıştırıcı, bu kuralları Süper Lig kulüplerinin dahi uygulamalarının çok zor olduğunu söyledi.

Söz konusu krizi fırsata dönüştürmeye ilişkin de yorum yapan Mustafa Reşit Akçay, bunun da mümkün olduğunu ifade etti. Borçların 10 yıllık bir yapılandırma ile devletle anlaşmaya gidilebileceğini belirtti. Bu süreçte yabancı transferinin de 5 yıl kadar yasaklanabileceğini ve mevcut yabancı oyuncularla da sözleşmeler bittikten sonra yolların ayrılabileceğini vurguladı.

Güncel Yazılar