Talip Çankırı’dan Stat Açıklaması

Talip Çankırı

Tüm dünyada etkisini sürdürmekte olan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle ertelenen ligler, 12 Haziran itibariyle başlayacak. Maçların hazırlığı ise spor kulüpleri tarafından son derece dikkatli bir şekilde sürdürülüyor.

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü de bu süreçte koronavirüs tedbirlerine tüm hassasiyeti ile uymaya devam ediyorlar. Gençlerbirliği ile ortak olarak kullanılan Eryaman Stadı’nda da Kovid-19 hazırlıkları sürüyor.

Maçların 12 Haziran’da başlamasının ardından, Gençlerbirliği ekibinin Pazar günü İttifak Holding Konyaspor ekibini hazırlayacak olması da bu dönemi hızlandırdı.

Hem MKE Ankaragücü Kulübü hem de Gençlerbirliği tarafından ortak olarak uymakta oldukları tedbir sürecine ilişkin ise Ortak Girişim A.Ş. Başkanı Talip Çankırı açıklama yaptı.

48 Saat Önce Kovid-19 Testi Yaptırılacak

Talip Çankırı yapmış olduğu açıklamada, stada girişte uygulanacak olan prosedürlerin son derece kapsamlı olduğunun da özellikle altını çizdi. Ayrıca özellikle maç günlerinde kişi sayısının büyük önem verilmesine ilişkin de bilgilendirme yaptı. Ve maç gününde stada gelecek kişi sayısının 295 olduğunu söyledi.

Maçtan 48 saat öncesinde görevlilere Kovid-19 testi yaptırılacağını da belirten Çankırı, herkesin de ateşinin ölçüleceğini ekledi.

Protokolde belirtilen rakamlara göre de maça 5 ev sahibi yöneticisinin 5 misafir takım yöneticisinin gelebileceğine dikkat çekti. Öte yandan TFF’nin de kendine 10 kişilik bir yer ayırdığı ifade edildi.

Güncel Yazılar