Ankaragücü Arif Peçenek Adını Yeni Sezona Önerdi

Arif Peçenek

Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglerde küme düşmeyi kaldırması üzerine, ilk düşen MKE Ankaragücü Kulübü ligde kalmış oldu. Yeni sezonda da Süper Lig’de mücadele edecek olan sarı lacivertli kulüpten ise, sezona ilişkin isim önerisi geldi.

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü Kulübü, 2020-2021 sezonu için isim önerisinde bulundu. Eski futbolcusu Arif Peçenek adının verilmesini isteyen başkent temsilcisi, Türkiye Futbol Federasyonu’na da teklifte bulundu.

Kulübün eski oyuncularından olan Arif Peçenek için isim önerisinde bulunan MKE Ankaragücü Kulübü, isteğini ise resmen Türkiye Futbol Federasyonu’na iletti.

Teklif Federasyona Resmen İletildi

Konuya ilişkin açıklama yapan Ankaragücü Kulübü, 1910 yılında kurulan başkent temsilcisi kulübün, Süper Lig’de en fazla mücadele eden dördüncü takım olduğunu belirtti.

Federasyonun da önceki sezonlarda isimleri ölümsüzleştirilmek istenen ve Türk futbolu için faydası bulunan isimlere yönelmesi kulübü teklife yönlendirdi.

Yapılan açıklamada Süper Lig sezonlarına sırasıyla Süleyman Seba, Hasan Doğan, Turgay Şeren, İlhan Cavcav, Lefter Küçükandonyadis ve Cemil Usta isimleri verildiği hatırlatıldı.

MKE Ankaragücü Kulübü, 2020-2021 futbol sezonu için Arif Peçenek adının verilmesinin istendiği ifade edildi. Bunu teklif ettiklerini resmen duyuran sarı lacivertli kulüp, teklifin değerlendirilerek kabulünü saygıyla talep ettiklerini belirtti.

Güncel Yazılar