Fatih Mert Küme Düşmeme Kararını Değerlendirdi

Fatih Mert

Türkiye Futbol Federasyonu, bu sezon koronavirüs salgını nedeniyle küme düşmeyi kararı aldı. Bu kararın ardından ise Süper Lig’den bu sezon düşen MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert de açıklama yaptı. Türk futbolunun geleceği için 20 kulübün ortak karar alabilmesinin de son derece önemli olduğunu belirtti.

Süper Lig’de küme düşmenin kalkmasının sonrasında açıklama yapan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, kararın Kulüpler Birliği toplantısında alındığını ekledi. Bu sene ligde düşme olmaması adına oy birliği ile 20 kulübün ortak kararının alındığını belirtti.

Türk futbolunun geleceğinde 20 kulübün ortak karar alabilmesinin büyük bir öneme sahip olduğunun da altını çizen yönetici, kararın tescillenmesinin de iyi olduğunu ekledi.

Ankaragücü Kulübü olarak gayet mutlu olduklarını ifade eden başkan, bu konuya destek olan tüm kulüplere ve kulüp başkanlarına da teşekkür dileklerinde bulundu.

İlk Başta 7 Kulüp Dilekçe Vermişti

Kulüp başkanları görüşmelerinin de olduğunu ifade eden Fatih Mert, bazı konularda ise fikir ayrıcalıklarının olduğunu belirtti. Fakat sonuç itibariyle bu kararın çıkabilmesinin büyük öneme sahip olduğunu ekledi.

Liglerin oynanacağının belirtildiği günden bu yana 7 kulübün dilekçe ile de futbol federasyonuna haksız rekabet ortamının oluşabileceğini ilettiğini ifade etti. 7 kulüp sonrasında Denizlispor’un da imzası ile başlarda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın da desteğiyle ligden düşmeme kararının gündem yer aldığı bilgisini de paylaştı.

Güncel Yazılar