Fatih Mert Transferlerin Tanıtımını Gerçekleştirdi

Fatih Mert

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert transfer yasağının kaldırılmasının ardından açıklama yaptı. Sarı lacivertli kadroya dahil olan 8 yeni isim ile altyapıdan bir sporcu, düzenlenen imza töreni ile tanıtıldı.

Süper Lig ekiplerinden olan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, transfer yasağının kaldırılışının ardından yeni isimleri tanıttı.

Beştepe Tesisleri’nde düzenlenen imza töreni organizasyonunda, takıma yeni dahil olan isimler de tanıtıldı.

Ankaraspor’dan 22 yaşındaki Atakan Rıdvan Çankaya, Ankara Keçiörengücü’nden 23 yaşındaki Erdi Dikmen, NK Slaven Belupo’dan 24 yaşındaki Zvonimir Sarlija,  Eintracht Frankfurt’tan 19 yaşındaki Şahverdi Çetin ve Konyaspor’dan 22 yaşındaki Mücahit Can Akçay ile 2+1 yıllık anlaşmaya imza atıldı.

Kilit Vurulma Noktasına Gelinmişti

Sarı lacivertli kulüpte Anderlecht’ten Luka Adzic, Genk’ten Joseph Paintsil ve Royal Anwerp’ten Jonathan Bolingi ile de kiralık anlaşmalara imza atıldı.

Ayrıca, Ankaragücü altyapı ekibinin oyuncusu olan ve bu sezon  A takıma seçilen 18 yaşındaki stoper mevki oyuncusu Murat Sipahioğlu ile de profesyonel anlaşmaya imza atıldı.

Transferlere ilişkin açıklama yapan MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, sarı lacivertli takımında kapıya kilit vurulma noktasına gelindiğini ifade etti. Ve kulübün bu noktadan alınarak Süper Lig’de iyi mücadele edecek bir takım haline geldiğine dikkat çekti.

Güncel Yazılar