MKE Ankaragücü Yeni Sezon Formalarını Tanıttı

MKE Ankaragücü

Süper Lig’in 2020-2021 sezonu için hazırlıklar tüm spor kulüplerinde büyük bir heyecanla devam ediyor. Önceki sezonu zorlu geçiren ve ligden ilk düşen kulüp olan MKE Ankaragücü Kulübü de, yeni sezon için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

2019-2020 sezonunda ciddi bir düşüş yaşayan ve ligden ilk düşen MKE Ankaragücü Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı küme düşmenin kaldırılması kararıyla ligde kalmıştı. Yeni sezonda da Süper Lig’de mücadele edecek olan sarı lacivertli takım, her ne kadar TFF 1. Lig’e düşüş yaşamamış olsa da, transfer yasağı sebebiyle ciddi bir hazırlık döneminden geçiyor.

Kadrosuna takviye yapamayan başkent temsilcisi, yasağın kalkması için çalışmalarını sürdürürken, diğer yandan da yeni sezon için farklı yeniliklere imza atıyor.

İmalat-ı Harbiye Detayı Çok Beğenildi

2020-2021 sezonu için forma tanıtımını yapan MKE Ankaragücü Kulübü, bu kez sarı lacivertli formasındaki detayla Ankaralı taraftarların beğenisini kazandı.

‘İmalat-ı Harbiye’ yazılı formalarını satışa sunan MKE Ankaragücü Kulübü’nün tanıtımını yapmış olduğu formalar ise büyük ilgi gördü.

31 Ağustos 1910 tarihinde İmalat-ı Harbiye işçileri tarafından kurulan sarı lacivertli kulüp, o dönemde Osmanlı Devleti’ne savaş malzemeleri üretmek adına kurulmuş bir endüstriydi.

Yeni sezon formasına bu detaya yer veren Ankaragücü, taraftarlarının da beğenisini kazanmayı başardı.

Güncel Yazılar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir