Fatih Mert’e Sürpriz Hediye

Fatih Mert

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, anlamlı bir hediye ile karşı karşıya kaldı. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği tarafından yürütülen çalışmanın önemi bir kez daha ortaya çıktı.

UNICEF ve SGDD-ASAM tarafından 2016 yılında ortaklaşa olarak yürütülen Al-Farah (Mutluluğum) Çocuk ve Aile Destek Merkezleri’nde isimli projede eğitim gören çocuklar Fatih Mert’e ziyarette bulundu. Başarılı yöneticiye mozaik taşlardan hazırlanmış olan kulüp logosu hediye edildi.

Konuya ilişkin açıklama ise sarı lacivertli kulüpten geldi. Koronavirüs salgını sebebiyle kurslara gidemeyen çocukların, bir aylık emek sonucunda Ankaragücü logosunu evde tamamladıkları öğrenildi.

Yetenekli Sporcular Çıkacağına İnanıyorum

Çocuklar adına SGDD-ASAM Kurumsal İletişim Birimi’nden hediyeyi alan Fatih Mert, tüm şehrin kulüp adına kenetlendiğinin ortada olduğunu ifade etti. Böylesine anlamlı bir ortamda mülteci çocuklardan gelen hediyenin ise kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Çok güzel bir eser ortaya çıkarttıklarının altını çizen sarı lacivertli yönetici, mozaik taşlardan böyle bir şey yapmanın sabır ve yetenek istediğini vurguladı.

Ülkelerini terk etmek zorunda kalan çocuklara destek olmaya çalıştıklarını da belirten Mert,  iyi eğitimi ve uygun şartların sunulma durumunda aralarına çok sayıda yetenekli sporcu çıkacağına da inandığına dikkat çekti.

Güncel Yazılar