Ankaragücü Milletvekilleri İle Toplandı

Ankaragücü

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü siyasi parti temsilcileri ile bir araya geldi. Ankara milletvekillerini misafir eden sarı lacivertli külünün hatıra bileti kampanyasına milletvekillerinden de destek çıkacağı ifade edildi.

Süper Lig’de mücadele eden Ankara temsilcisi MKE Ankaragücü Kulübü, siyasi parti temsilcileri ile bir araya geldi. Kulüp Başkanı Fatih Mert ise organizasyonun ev sahipliğini yaptı.

Kulübe ziyarete gelen siyasetçiler, hatıra bileti kampanyasına da destek vereceklerinin bilgisini paylaştı. Toplantı sırasında açıklama yapan kulüp yöneticisi Fatih Mert, kulüp için geceli gündüzlü çalıştıklarını söyledi. Ankaragücü Spor Kulübü’nün 1910 yılında İstanbul Zeytinburnu’nda İmalat-ı Harbiye işçileri tarafından kurulmuş olduğunu da hatırlattı.

110 Yıllık Bir Kulüp

Sarı lacivertli kulübün, şehitleri ve gazileri olduğunu da ifade eden Fatih Mert, 110 yıllık bir kulüp olduklarını ekledi. Ve Avrupa’da ve dünyada şampiyon olamamış tek başkentin en eski temsilcisi olduklarını da üzülerek vurguladı.

Ankaragücü’nü başkente yakışır bir şekilde yönetmeye çalıştıklarının altını çizen yönetici, Ankara’nın en büyük ve en eski markası olduklarını da ekledi. Ve bugüne kadar ise hak etmiş oldukları yeri hiçbir zaman bulamadıklarına dikkat çekti.

Bir süre takımın yapmış olduğu antrenmanı izleyen davetlilere, kulüp yöneticisi Mert Ankaragücü ürünlerinden oluşan hediye paketi takdim etti. Toplantı hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle de sona erdi.

Güncel Yazılar