Fatih Mert’ten Ceza Açıklaması

Fatih Mert

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, ceza konusuna ilişkin açıklamada bulundu. FIFA’da herhangi bir sıkıntıları olmadığını ifade eden yönetici, ceza konusunda gelen bir bildirinin de olmadığını belirtti.

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, FIFA tarafından verilen cezalara ilişkin açıklama yaptı. FIFA ile sıkıntıları olmadığını söyleyerek, herhangi bir bildirinin de gelmediğini söyledi. 3 dönem transfer yasağı cezası aldıklarına ilişkin haberlere yanıt olarak konuşan Mert, haberlerin de asılsız olduğunu böylelikle göstermiş oldu.

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü ile ilgili son zamanlarda ortaya atılan FIFA cezası konusuna kulübün yönetici isminden yanıt geldi. 3 dönem boyunca transfer yasağı aldığına ilişkin iddiaları yanıtlayan Fatih Mert, eski oyunculardan Thomas Heurtaux, Alessio Cerci ve Lukasz Szukala’nın toplam 4 milyon Euro’luk alacaklarından dolayı FIFA üzerinden kulübe ihtar çektiklerini ekledi. Ve karşılıklı görüşmelerin de devam ettiğini söyledi. Futbolculara olan ödemelere ilişkin teklifleri de sunduklarını ekleyerek, çözüm arayışı içerisinde olduklarının da bilgisini verdi.

Çözüm Bulunamazsa Yasak Gelebilir

3 futbolcuya 4 milyon Euro borç nedeniyle FIFA ile sıkıntılarının devam ettiğini belirten yönetici, şu an için ise gelen herhangi bir ceza olmadığının altını çizdi. Herhangi bir çözüm bulunamazsa da transfer yasağının gelebileceğini ekledi.

Güncel Yazılar