Ankaragücü Kulübü Fuat Çapa İle Resmen Anlaştı

Fuat Çapa

Süper Lig’de mücadele eden MKE Ankaragücü Kulübü, yeni sezon için hazırlıklarını sürdürüyor. Teknik direktör konusunda arayışta olan sarı lacivertli kulüp, Fuat Çapa ile de resmen anlaştığını duyurdu.

Süper Lig’den bu sezon düşen fakat Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla ligde kalan MKE Ankaragücü Kulübü, hazırlıklarını sürdürüyor.

İbrahim Üzülmez ile yollarını ayıran başkent temsilcisi, yeni teknik adam için kollarını sıvadı.

Bu sezon Kasımpaşa Spor Kulübü’nü büyük bir çıkmazdan kurtaran Fuat Çapa ile temasa geçen sarı lacivertli kulüp, teknik hocayla anlaşmaya vardığını duyurdu.

Fatih Mert Açıklama Yaptı

Edinilen bilgilere göre Ankaragücü Kulübü, Fuat Çapa ile 1+1 yıllık sözleşmeye imza attı. Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamaya göre, resmi imzaların da atıldığı ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, pandemi döneminden sonra kapsamlı bir toplantının da gelecek hafta yapılacağını belirtti.

Ayrıca açıklama yapan Fatih Mert, pandemi sürecinde pek çok kulübün olduğu gibi Ali Koç’un da küme düşmemenin kaldırılmasını istediğini belirtti. Fakat bu konuda yanlış anlaşılma olduğunu da belirten yönetici, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ile arasında geçen konuşmanın farklı olduğunu ekledi.

Bu konuya ilişkin bir konuşmanın aralarında geçmediğini ifade eden Mert, spor camiasının da bu konuyu bilmesi  gerektiğini özellikle belirtti.

Güncel Yazılar